Osnovna škola Turanj Karlovac

Lara Tuškan postala kadetska državna prvakinja u taekwondou

Autor: Administrator , 14. 6. 2022.

Poštovani,

Sa veseljem Vas obavještavamo da je učenica Lara Tuškan postala kadetska državna prvakinja u taekwondou te time ušla u reprezentaciju za Svjetsko prvenstvo. Lara  je u nedjelju na Prvenstvu Hrvatske nastupila u kategoriji kadetkinja do -41kg. Na prvenstvo je došla kao prva nositeljica u svojoj kategoriji, temeljem prijašnjih kvalifikacijskih turnira. Unatoč prvom mjestu na ljestvici još uvijek nije bio osiguran put na svjetsko kadetsko prvenstvo ove godine, te je samo osvajanje prvoga mjesta garantiralo odlazak. Kroz tri borbe i tri dominantne pobjede Lara se okitila zlatnim odličjem, postala kadetska prvakinja Hrvatske i osigurala mjesto u kadetskoj reprezentaciji na Svjetskom prvenstvu u 7.mj. ove godine u Bugarskoj.

Još jedan veliki uspjeh Lara je ostvarila u veljači ove godine. Od 17. do 27. veljače u Albanskom gradu Durres, održan je jedan od najprestižnijih Europskih turnira, G2 President Cup, na kojem je nastupilo preko 1.200 natjecatelja.

Lara je u svojoj prvoj borbi savladala Njemicu rezultatom 12:10. U borbi za medalju pobijedila je predstavnicu Španjolske rezultatom 23:13. U posljednjoj borbi koja je završila rezultatom 21:14  zaustavljena je u borbi za ulazak u finale od predstavnice Bosne i Hercegovine. Lara je osvojila brončanu medalju na svom prvom G turniru.