Učenici 3. b u Gradskoj knjižnici Ivan Goran Kovačić

Autor: Administrator , 28. 3. 2022.

U četvrtak, 25. 3. 2022. godine učenici 3.b razreda  OŠ Turanj  proveli su vrlo zanimljiv i poučan integrirani nastavni dan u Gradskoj knjižnici Ivan Goran Kovačić. Učiteljica 3. b razreda Dubravka Kralj i knjižničar Mario Šimić su dogovorili i realizirali sve aktivnosti predviđene za taj dan.

Naš domaćin, knjižničar Mario Šimić upoznao je učenike sa zanimanjem knjižničara te objasnio koja je namjena i uloga knjižnice. Upoznali su  pravila ponašanja u knjižnici kao kulturnoj ustanovi, vidjeli su kako posuđivati i vraćati knjige te naučili  prava i odgovornosti svakog člana knjižnice.

Zatim je slijedio obilazak raznih odjela knjižnice. Veliko zanimanje učenici su pokazali na odjelu audiovizualne građe, a posebno je bio zanimljivo vidjeti  spomen sobu Stjepana i Slavka Mihalića i  sobu u kojoj se pod kontroliranim uvjetima čuvaju vrlo stari i vrijedni naslovi. Poučno je bilo i u  knjigovežnici u kojoj su vidjeli kako se obnavljaju oštećene knjige.

Drugi dio dana u knjižnici proveli  smo  u integriranim  aktivnostima za interpretaciju lektirnog djela Bijeli jelen, izrađivali  smo  lutke za dramatizaciju pojednih dijelova te pogledali lutkarski film Bijeli jelen.

Nakon vesele igre na dječjem igralištu, učenici su se zadovoljni vratili kući prepuni novih  spoznaja. Vjerujem da su još jednom  shvatili  koja je  važnost čitanja jer nam omogućuje upoznavanje novih svjetova . Veselimo se ponovnom susretu!

Dubravka Kralj, učiteljica 3. b razreda