Putovanje u prošlost - terenska nastava prvih razreda

Autor: Valentina Turkalj, 3. 5. 2018.

Dana 02.05.2018.  učenici 1.a i 1.b razreda OŠ Turanj kao  i učenici 1.r. PŠ Cerovac Vukmanićki  i        PŠ Ladvenjak  u pratnji učiteljica Arijane Mikšić, Stefanije Kranjčec, Matee Zlatić i Sandre Salinger obišli su u sklopu terenske nastave Stari grad Ozalj te Zavičajni muzej Ozalj,  kao i posjed Contessa kraj Draganića.

Ispred dvorca u Ozlju dočekao nas je  „grof“ Filip koji  nas je proveo dvorcem, pokazao nam i otkrio tajne dvorca i način života ljudi  prije 500 godina.

Prema svojoj vrijednosti Stari grad Ozalj pripada prvoj spomeničkoj kategoriji jer u njemu je smješten muzej s bogatom zbirkom lokalnih artefakata.

Putovanje smo nastavili do posjeda Contessa gdje smo uz „srednjevjekovnu“ odjeću i plesove nastavili živjeti prošlost. Uz upoznavanje s konjima, obilan ručak, druženje, igru i mnogo prošlosti o kojoj su učenici pokazali zavidno znanje vrijeme nam  je  vrlo brzo prošlo.

Uživali smo u sunčanom danu, a ciljevi i zadaće terenske nastave  su  u potpunosti realizirani.

Za vrijeme boravka na terenskoj nastavi  bili smo ponosni  na svoje učenike zbog kulturnog vladanja.

... i da možemo sve ponoviti, ponovili bismo još puno puta!

Sandra Salinger