DVA TREĆA MJESTA NA ŽUPANIJSKOJ RAZINI LIKOVNOG NATJEČAJA „HRVATSKA KAKVU ŽELIMO“!

Autor: Valentina Turkalj, 28. 3. 2018.

Likovno – literarni natječaj „Hrvatska kakvu želimo“ proveden je u okviru procesa izrade Nacionalne razvojne strategije Republike Hrvatske do 2030. godine. Organizator je Ministarstvo regionalnog razvoja i fondova EU uz Ministarstvo znanosti i obrazovanja i Agenciju za odgoj i obrazovanje. U natječaju su sudjelovale ukupno 222 škole Hrvatske. Učenički radovi prošli su školsku, a zatim i županijsku razinu ocjenjivanja. Na županijskoj razini za Karlovačku županiju (Razvojna agencija Karlovačke županije) naša je škola odnijela dva treća mjesta:

• Učenica 3.r. PŠ Cerovac Vukmanićki, Andrea Brkić, pod mentorstvom Ane Prepolec Padežanin, osvojila je 3.mjesto u kategoriji likovnih radova učenika od 1.-4.r. na županijskoj razini.
  • Učenica 7.r. OŠ Turanj, Gabriela Topić, pod mentorstvom Marije Škrtić Jurković, osvojila je 3.mjesto u kategoriji likovnih radova učenika od 5.-8.r. na županijskoj razini.

U ponedjeljak, 26.03.2018., sudjelovali smo na dodjeli priznanja i nagrada svim županijskim pobjednicima u RH i proglašenju državnih pobjednika. Svečanost se održala u Nacionalnoj i sveučilišnoj knjižnici u Zagrebu za oko 450 učenika, mentora i roditelja. Učenicima i mentorima obratila se ministrica regionalnog razvoja i fondova EU Gabrijela Žalac, a program je vodio djeci omiljeni Luka Bulić. Svima nagrađenima na županijskoj i državnoj razini svečano su dodijeljena priznanja i vrijedni pokloni uz druženje, zajedničko slikanje i zabavu.

Ana Prepolec Padežanin