TURANJSKE LAVANDE NA KARLOVAČKOM DJEČJEM FAŠNIKU

Autor: Valentina Turkalj, 14. 2. 2018.

Naša je škola ove godine ponovo sudjelovala na tradicionalnom karlovačkom dječjem fašniku. Ovog puta u šarenoj kostimiranoj povorci predstavjali su nas učenici četvrtih razreda. Pod budnim okom svojih učiteljica Vesne i Ljiljane,  vesele su lavande prodefilirale gradskim središtem - u društvu sladoleda, kolača, semafora, smajlića, kokica, klaunova i raznih drugih živopisnih likova...

U izradu su se, osim učenika i njihovih učiteljica, uključili i nastavnica Marija, te učenici viših razreda koji su pomogli izrezivati latice. Naš domar Nikola potrudio se oko transparenta, a naša pedagoginja, profesor Filip i nastavnica glazbenog Višnja pokazali su da bi se izvrsno snašli kao kostimografi ili vizažisti.
Posebno se valja zahvaliti roditeljima koji su nas podržali u nabavci dijela kostima, kao i našoj ravnateljici koja je osobno jurila po materijal kako bi sve bilo završeno na vrijeme. Ne smijemo zaboraviti niti OPG Lavanda Poturica koji su svim učenicima koji su sudjelovali u mimohodu poklonili prekrasne buketiće lavande. Ako i nismo bili najbolja maskirana grupa, zasigurno smo zahvaljajući tome bile - najmirisnija!

I za kraj - otkud lavande? Kostimi lavande - uz zabavni, fašnički dio - ujedno su i nastavak promocije velikog projekta "Lavanda u školi"  koji provodimo u OŠ Turanj. Više o tome možete saznati na web stranicama ili s info-panoa.

Učiteljica: Ljiljana Mikšić