Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u OŠ Turanj

Autor: Valentina Turkalj, 18. 10. 2017.

U srijedu, 18. listopada 2017. u organizaciji OŠ Turanj, upriličena je manifestacija Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Svečanost je održana u dvorani škole gdje su predvođeni svojim razrednicima, nastavnicima i roditeoljima učenici i učenice matične škole postavili zajednički stol i izložili pekarske proizvode.

Program svečanosti je započeo riječima pozdrava, zahvale i poticaja ravnateljice OŠ Turanj, gđe. Snježane Žunac. Nakon toga uslijedio je obred blagoslova hrane kojega je predvodio župnik Mario Škrtić.

U nastavku programa, učenici nižih razrednih odjela izveli su prigodni igrokaz i recitacije. Kulturno-zabavni dio programa završio je pjesmom koju su također izveli učenici. Po završetku programa, uslijedilo je druženje nazočnih, kušanje slastica i plodova zemlje.

Ovom prigodom treba napomenuti, da je ova manifestacija osim u matičnoj školi, također obilježena i u područnim školama Vukmanićki Cerovac, Vukmanić, Tušilović i Ladvenjak gdje su predvođeni svojim učiteljima i nastavnicima također sudjelovali učenici, učenice i roditelji.

U ostvarenju ovoga hvalevrijednoga događaja svakako želimo posebno zahvaliti roditeljima naših učenika i učenica koji su se u velikom broju odazvali i prisustvovali prigodnom programu zajedno sa svojom djecom, a prije toga kod kuće vrijedno pripremili kruh te na taj način pridonijeli realizaciji ove svečanosti.

Filip Ramić, dipl.knjižničar