DRUŽENJE UČENIKA PŠ LADVENJAK I OŠ GRABRIK

Autor: Nataša Petković, 8. 5. 2015.

Osvanuo je sunčani utorak.

Rano ujutro učenici Pš Ladvenjak, zajedno sa svojim učiteljicama

Mateom Mihalić i Ines Streljak

otišli su na autobusnu stanicu dočekati svoje prijatelje.

5.5.2015. godine u goste su im stigli učenici 3.a i 3. b razreda Oš Grabrik zajedno s njihovim učiteljicama Bogdankom Conjar i Božom Krznarić. Budući da su sretne cipele bile na nogama, osmijeh na licu i obilje energije u tijelu mogli su krenuti u uzbudljivu potragu za skrivenim blagom.

Učenici su krenuli na put raspoređeni u šest skupina predvođeni voditeljima. Objašnjeno im je kako do blaga mogu doći samo ako skupe sve zlatnike, koji će ih dovesti do zagonetnog mjesta. Skupiti zlatnike nije bilo lako jer je za svaki skupljeni zlatnik svaka skupina morala riješiti određene zadatke. Rješavanje zadataka moralo je biti efikasno i brzo jer je na kraju slijedilo i proglašenje najbolje skupine. Nakon što je svaka skupina skupila potrebne zlatnike valjalo je riješiti posljednji misterij – križaljku i rebus koji su bili ključ uspjeha za pronalazak blaga.

Druženjem, međusobnim pomaganjem i radom u skupinama na zanimljivoj i nesvakidašnjoj aktivnosti – pronalasku blaga, produbljena su i ranije nastala prijateljstva između učenika, a uz to je u malene glavice usađen još jedan drugačiji dan s pregršt aktivnosti koje će se dugo, dugo pamtiti.