Gimnazijalci u posjetu prvašima OŠ Turanj

Autor: Davorka Čačković, 29. 11. 2013.

Učenici 3.b razreda Gimnazije Karlovac i njihova profesorica fizike, gospođa Edita Erdeljac gostovali su u 1. b razredu .

Učenici 3.b razreda Gimnazije Karlovac i njihova profesorica fizike, gospođa Edita Erdeljac gostovali su u 1.b razredu. Na vrlo zanimljiv i njima prihvatljiv način izveli su pokuse iz fizike i dokazali da znanost može itekako biti zanimljiva, a da se stjecanjem znanja na kreativan i duhovit način može i dobro zabaviti. Ova grupa gimnazijalaca svojom vedrinom i toplinom pobudila je u učenicima radoznalost i želju da nauče nešto novo neposredno izvodeći pokuse. Aktivno su sudjelovali u donošenju zaključaka o novim spoznajama, a činjenica da će se svijeća ugasiti jer nema zraka, samo je jedan od odgovora na pitanja koja su se izrodila u njihovim znatiželjnim glavama. U toku jednog školskog sata pokusi su se ispreplitali, aktivnosti su se brzo izmjenjivale, bilo je poučno i dinamično. Prvaši su još mali, ali dovoljno veliki da počnu otkrivati svijet oko sebe.Ovi VELIKI učenici sigurno su im u tome pomogli. Hvala im.