ICILS istraživanje u OŠ Turanj

Autor: Davorka Čačković, 25. 3. 2013.

Osmaši OŠ Turanj u uzorku ispitanika međunarodnog istraživanja ICILS

Republika Hrvatska kao aktivni sudionik trenutno najvažnijih međunarodnih istraživanja u obrazovanju uključila se i u ICILS istraživanje (International Computer and Information Literacy Study) koje provodi IEA (Međunarodno udruženje za vrednovanje obrazovnih postignuća).

Cilj istraživanja je ispitati informacijsko-komunikacijska znanja i vještine učenika 8. razreda osnovnih škola.

Ove školske godine u ožujku i travnju, provest će se glavno istraživanje za ciklus  ICILS 2013.

Metodom slučajnog uzorka OŠ Turanj izabrana je u reprezentativan uzorak Republike Hrvatske.  Između 3600 učenika 8. razreda,  odabranih slučajnim odabirom prema zadanim stratifikacijskim varijablama na razini države,  koji čine uzorak ispitanika za glavno istraživanje ICILS 2013., 20 je učenika 8. razreda OŠ Turanj. Osim uzorkovanih učenika posebnim upitnicima bit će anketirano 15 nastavnika koji predaju u osmim razredima, školski ICT koordinator/ica i ravnatelj/ica škole.

U OŠ Turanj testiranje će se održati 08.04. 2013. godine u 8,45.

Priloženi dokumenti:
ICILS_istrazivanje_u_OS_Turanj.doc (417.00 KB)