Sedmaši na terenskoj nastavi u Zagrebu

Autor: Nataša Petković, 18. 10. 2012.

U srijedu, 10. listopada 2012. učenici sedmih razreda OŠ Turanj sa svojim su profesoricama biologije, hrvatskoga jezika i likovne kulture bili na terenskoj nastavi u Zagrebu. Autobusom su iz Karlovca krenuli oko 8. 15 i oko 9. 15 došli do Tehničkog muzeja u kojem su uz stručno vodstvo pogledali stalni postav, planetarij, zatim Tesline izume pa rudnik. Nakon kratkotrajnog odmora pošli su u šetnju od dvadesetak minuta do Hrvatskog prirodoslovnog  muzeja u koji su došli u 12 sati.  Tamo su uz vodstvo kustosa pogledali izložbu ptica te raznorazne preparirane životinje - od malih kukaca, preko riba, raznih šumskih životinja, do tigrova i velikih morskih pasa. Nakon razgledavanja muzeja prošetali su Gornjim gradom do autobusa koji ih je čekao ispred katedrale i došli natrag u Karlovac u 14. 30.

Nina Protulipac, 7. b