VELIKI USPJESI PŠ VUKMANIĆ U LIKOVNOM I LITERARNOM STVARALAŠTVU

Autor: Diana Selman, 12. 6. 2012.

Učenici PŠ Vukmanić vrijedno su radili na raznim likovnim i literarnim natječajima u sklopu izvannastavne aktivnosti. Trebamo istaknuti kako je svih pet učenika PŠ Vukmanić na neki način dobilo pozitivnu povratnu informaciju o svom radu i uloženom trudu u ovoj školskoj godini, netko osvojenim prvim, drugim ili trećim mjestom, a netko pohvalom i priznanjem. Cestitke učenicima!

OSVOJENA MJESTA I NAGRADE :

1.SFera

Društvo SFera je zagrebačko društvo za znanstvenu fantastiku koje je promiče u Hrvatskoj. Cilj mu je poticanje domaćeg SF stvaralaštva, kako kod odraslih tako i kod mladih i djece kroz mnoge programe.

SFerakon je konvencija fantastike i znanstvene fantastike koja se održava svake godine u Hrvatskoj, a Eurocon godišnja konvencija fantastike i znanstvene fantastike koja se od 1972.svake godine održava u drugoj europskoj državi.

U 2012.godini Eurocon se održava u Hrvatskoj, u Zagrebu, zajedno s 34.SFerakonom.

SFerice su nagrade pobjednicima SFerinog literarnog i likovnog natječaja za djecu i mladekoje im se na SFerakonu tradicionalno uručuju ravnopravno i istodobno kad i odraslima nagrada SFera za znanstvenofantastična djela.

Moramo napomenuti i detalj kako je na dodjeli nagrada u Zagrebu tekst našeg Adriana Lisca pročitan na hrvatskom i engleskom jeziku pred svim uzvanicima kao uvod u ovogodišnju dodjelu nagrada za odrasle i djecu, što je svakako iznimna čast! Učenici su primili i nagrade za polučeni uspjeh.

Nagrade :

1.nagrada za literarni rad pod naslovom Posao budućnosti (kategorija 1.-4.r.)

Adrian Lisac, 3.r.

3.nagrada za literarni rad pod naslovom Školski izlet na Mars (kategorija 1.-4.r.)

Nenad Grman, 3.r.

1.nagrada za likovni rad pod naslovom Veliki ples vila (kategorija 1.-4.r.)

Josip Malešić, 2.r.

2.DUZS (Državna uprava za zaštitu i spašavanje)

Likovno-literarni natječaj učenika na temu katastrofe i zaštite i spašavanja u RH.

Radovi su osvojili priznanja na razini Karlovačke županije.

Nagrade :

Likovni radovi (1.-4.r.):

3.mjesto : Adrian Lisac, 3.r.

Literarni radovi (1.-4.r.):

2.mjesto : Nenad Grman, 3.r.

3.mjesto : Adrian Lisac, 3.r.

3.Likovno-literarni natječaj – HKZ Zuerich 2012 - Švicarska

Tema je bila «Što znam o Vukovaru».

Nagrade (priznanje i poklon) :

3.mjesto za literarni rad (kategorija 1.-4.r.) : Adrian Lisac, 3.r.

2.POHVALE I PRIZNANJA

4.LIK (Natjecanje – izložba učenika osnovnih i srednjih škola iz područja vizualnih umjetnosti i dizajna)

Ovogodišnja tema za kategoriju 1.-4.razred bila je Čudesno putovanje. Na izložbi (radovi koji su prošli na županijsko natjecanje) bili su izloženi i radovi ovih učenika (priznanja):

Andrej Jakovac – 1.r.

Josip Malešić – 2.r.

Nenad Grman – 3.r.

4.Hrvatska kulturna baština : 17. likovno-literarni natječaj

U organizaciji OŠ kneza Branimira, Donji Muć, pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa. Zadana tema bila je : Tradicijski nakit.

Pohvaljen je rad učenika (pohvala i poklon) :

Matija Kristanić, 1.r.