OBILJEŽEN MEĐUNARODNI DAN OBITELJI

Autor: Diana Selman, 16. 5. 2012.

Raznim zbivanjima učenici i nastavnici OŠ Turanj obilježili su Međunarodni dan obitelji.

14. svibnja učenici razredne nastave održali su prigodnu priredbu za svoje roditelje, bake i djedove koju su pripremili sa svojim učiteljicama. Priredbi su nazočila i djeca uključena u rad Male škole. Posebni gosti priredbe bili su mališani Dječjeg vrtića Četiri rijeke sa svojim tetama ,koji su razgledali školu čiji će učenici uskoro i oni postati.

U utorak, 15. svibnja, organizirane  su brojne radionice. Učenici su mogli sudjelovati u etno radionici koja je ostvarena  u suradnji sa KUD-om Turanj, likovnoj i  literarnoj radionici, radionici Evolucija čovjeka, Obiteljski put, Uloga obitelji u različitim kulturama , radionici Stare društvene igre te  Što su naše bake nekad radile u kućnoj radinosti,a što danas možemo mi napraviti.

Sportske vještine odmjerili su učenici i roditelji u nogometnoj utakmici očeva i sinova dok su majke igrale odbojku protiv svojih kćeri.

Družeći se u školi s roditeljima i ostalim članovima naših obitelji, prisjetili smo se da je upravo OBITELJ temelj našeg života koji u današnje vrijeme otuđenja treba čuvati i njegovati.