TERENSKA NASTAVA DRUGIH RAZREDA U KARLOVAC

Autor: Valentina Turkalj, 2. 4. 2024.

Učenici drugih razreda matične škole i područnih škola Ladvenjak, Vukmanić i Cerovac Vukmanićki ovog su ožujka ostvarili terensku nastavu u Karlovac. Posjetili su Gradsku knjižnicu Ivan Goran Kovačić i započeli obilazak s radionicom na dječjem odjelu knjižnice. Uoči prvog dana proljeća slušali su o proljetnom buđenju pa tako i buđenju nama vrlo vrijednih kukaca – pčela. Poslušali su priču „Ela spasiteljica pčela“ autorica C.Jacob i L.Fleming. Nakon čitanja sudjelovali su u radionici izrade pčelice od kolaža. Uratke su veselo ponijeli kući. Pod stručnim vodstvom obišli su informatički dio i audio-vizualni odjel, a posebno su se zadržali u knjigovežnici gdje su imali prilike vidjeti kako se popravljaju oštećene knjige, obrezuju papiri na posebnom stroju, ručnu prešu za knjige te arhivske pokretne ormare. Sljedeća postaja terenske nastave bila je policijska stanica karlovačke policije u kojoj su razgledali policijska vozila i motocikle. Dežurni policajci pričali su učenicima o sigurnosti u prometu i korištenju policijskih vozila. Bilo je mjesta, naravno, i za pitanja. Učenici su po želji mogli i sjesti u policijsko vozilo pod rotirkama. S obzirom na nadolazeći blagdan, Nezavisni sindikat djelatnika MUP-a Karlovca darivao je učenike uskršnjim čokoladnim žečićima i sitnicama koje su jako razveselile djecu! Proljetni dan iskoristili smo još i za igru na suncu i svježem zraku te poželjeli proljeću dobrodošlicu!

Učiteljica: Ana Prepolec Padežanin