PROJEKT „ECTDE 2022“

Autor: Nives Car, 14. 12. 2022.

Područna škola Cerovac Vukmanićki sudjelovala je i ove godine u projektu pod nazivom The European Christmas Tree Decoration Exchange 2022. Radi se o razmjeni božićnih ukrasa s 29 različitih obrazovnih ustanova u Europi. Škole su podijeljene po skupinama od 30 ustanova pa smo tako korespondirali s Austrijom, Češkom, Francuskom, Njemačkom, Grčkom, Mađarskom, Italijom, Litvom, Portugalom, Rumunjskom, Španjolskom, Velikom Brotanijom, ali i Hrvatskom. Ove smo godine za božićni ukras odabrali zvijezdu kao međunarodno prepoznat božićni simbol kojim smo svima zaželjeli sretan Božić s porukom njegovanja zajedništva i mira u ova turbulentna europska vremena. Naše su zvijezde šarene, različite i vesele, u stilu vedrog dječjeg duha i vedrih želja. Uz to smo poslali i foto razglednicu iz naše škole, video prezentaciju te tradicionalno pisanu riječ, predstavili smo školu, mjesto i božićnu tradiciju. Od članica skupine zaprimili smo raznolike božićne ukrase koje smo s nestrpljenjem i veseljem iščekivali iz dana u dan. Tako je školsko drvce zasjalo u punom sjaju pod plaštem brojnih europskih dječjih uradaka!

Učiteljica: Ana Prepolec Padežanin