TROJE NAGRAĐENIH U PŠ CEROVAC VUKMANIĆKI : LIK.-LIT. NATJEČAJ ISERLOHN, NJEMAČKA 2018.

Autor: Valentina Turkalj, 25. 4. 2018.

Učenici 3. i 4. r. PŠ Cerovac Vukmanićki sudjelovali su, pod mentorstvom A.Prepolec Padežanin, na likovno-literarnom natječaju Zeleno i plavo putovanje.

Natječaj je održan pod pokroviteljstvom Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan Republike Hrvatske, a u suradnji s internetskim portalom Hrvatski glas Berlin, Maticom hrvatske za Ruhrsko područje te u organizaciji dvoje umjetnika iz Iserlohna vezano uz likovni dio natječaja. Izložba likovnih i literarnih radova održat će se tijekom travnja u Gradskoj vijećnici u Iserlohnu u Njemačkoj, a u svibnju seli u Hrvatsku,  u OŠ Tina Ujevića u Osijeku.

• Gabriel Bubnjić (4.r.) osvojio je jedno od više četvrtih mjesta za likovni rad u kategoriji 1.-4.r.
  • Ana Čop (3.r.) s pjesmom Sokol i Hrvatska te Josip Majdančić (4.r.) s pjesmom Bura dijele prvo mjesto za literarni rad u kategoriji 1.-4.r.

Ana Prepolec Padežanin