LOVRAKOVI DANI KULTURE

Autor: Valentina Turkalj, 23. 4. 2018.

S  velikim nestrpljenjem smo čekali objavu rezultata natječaja OŠ Mate Lovraka iz Velikog Grđevca  u sastavu Lovrakovih dana kulture za najbolje literarne, novinarske i likovne ostvaraje učenika osnovnih škola Republike Hrvatske. Tema natječaja je bila Blago moga zavičaja, a s obzirom da naš karlovački kraj ima vrlo zanimljive i bogate detalje zavičajne i folklorne baštine, s užitkom smo pristupili likovnim i literarnim ostvarajima na zadanu temu.

Ovim hvale vrijednim  rezultatima je pridonijelo  moje dugogodišnje bavljenje dječjim  folklorom , ali i sadržaji  PID trećeg razreda  kroz koje smo spoznavali  svoju zavičajnu regiju i grad Karlovac. Smatram da je iznimno važno da učenici na razne načine što bolje upoznaju  baštinu kraja u kojem žive da bi ga mogli čuvati i cijeniti, te kod svojih učenika koristim svaku priliku da to činimo. Prošle godine smo tijekom Karlovačkog vrtuljka imali radionicu u kojoj nas je baka Janica upoznavala s turanjskom narodnom  nošnjom, pa je tako baka Janica  bila inspiracija za nagrađeni rad učenice Leonarde Vrbanić.

Uz nagrađeni rad i učenicu Leonardu Vrbanić, moram spomenuti i učenike mog 3.b razreda  Klaudiju Matošević i Dinu Pregelja koji  uz Leonardu čine najbolju selekciju literarnih ostvaraja nižih razreda.

I u kategoriji likovnih radova također je nagrađena učenica našeg razreda Lana Vučić  koji je ostvarila  na likovnoj grupi pod vodstvom učiteljice Arijane Mikšić.

Kao voditelji i mentori smo iznimno ponosni i sretni zbog uspjeha naše škole  jer je na natječaj pristiglo oko 700 likovnih i literarnih  ostvaraja iz cijele Hrvatske.

Dubravka Kralj, prof.