Učenici 4. a na sudjelovali na Festivalu znanosti

Autor: Valentina Turkalj, 18. 4. 2018.

U utorak, 17. travnja 2018. godine učenici 4.a razreda sudjelovali su na radionici Programiranje mBota, micro:bita i Probota  koja se održala u Gradskoj knjižnici Ivan Goran Kovačić.

Voditelj radionice Mario Škrtić upoznao je učenike s  dijelovima i senzorima na mBotu i micro:bitu. Objasnio im je što su to LED, zvučnik, mikrofon, ultrazvuk, infracrvena svjetlost, radio valovi i elektromotor. Učenici su se upoznali s programiranjem  mBota za praćenje linije i izbjegavanje prepreka i micro:bita (bacanje kockice, jednostavne animacije..). Najzanimljivije je bilo kada su učenici sami okušali u  programiranju.

Učiteljica: Vesna Latković