Uvjeti života - pokusi na satu PID-a u 4.B

Autor: Valentina Turkalj, 17. 4. 2018.

Prošlog petka u 4.b razredu održan je sat Prirode i društva s temom Uvjeti života - na nešto drugačiji način! Naša profesorica biologije Iva Ferenac učenike je putem nekoliko zanimljivih pokusa upoznala sa svojstvima zraka i tla. Tako smo na zabavan i zanimljiv način doznali odgovore na pitanja - zauzima li zrak prostor, kako se zrak giba, koji je sastav zraka, kako se dobiva i koja su svojstva ugljikovog dioksida. Također je pokusima pokazano kakvo tlo može pružati uvjete za život i od čega se sastoji, te još mnoge zanimljivosti. Sat je također bio upoznavanje s nastavnicom i gradivom petog razreda, te su se učenici na ovaj način zainteresirali za proučavanje prirode.

Učiteljica: Ljiljana Mikšić