Likovno literarne radionice u suradnji s Udrugom KAlibra

Autor: Valentina Turkalj, 30. 11. 2017.

„Moja prva knjiga“ državni je natječaj za učenike osnovnih škola pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja. Natječaj se sastoji u pisanju i ilustriranju vlastite priče, a glavna nagrada je tiskanje najboljih radova koje biraju najbolji hrvatski književnici.

U sklopu pripreme učenika nižih razreda naše škole za sudjelovanje na natječaju, članice Udruge za promicanje kulture čitanja KAlibra iz Karlovca, Ana Željeznjak i Tea Balent održale su kreativne radionice za učenike i mentore. Radionice su potaknule maštu i kreativnost učenika i učenica te razvoj likovno-literarnih vještina koje će im uvelike koristiti u izradi njihovih prvih slikovnica te, uvjereni smo, uspješnom sudjelovanju na državnom natječaju.

Filip Ramić, dipl.kroatolog, prof.povijesti i dipl.bibliotekar