Natjecanje „Ljepota kristalnih ploha“

Autor: Davorka Čačković, 6. 6. 2017.

U petak 2. lipnja održana je svečana dodjela nagrada i priznanja najuspješnijim mladim kristalografima i njihovim mentorima u PLIVINOM istraživačkom  institutu.

Tim naše škole u sastavu Dario Bogović, Mateo Čečura i Luka Mikšić osvojio je 3. mjesto u kategoriji „Rast kristala anorganske soli“. Njihova mentorica je učiteljica kemije Darinka Ivković-Ciganović.

U organizaciji Hrvatske udruge kristalografa i Hrvatske kristalografske zajednice u suradnji s PLIVOM, održano je 2. natjecanje u kristalnom rastu za učenike osnovnih i srednjih škola u Hrvatskoj.

Zadatak učenika bio je timskim radom(po tri učenika) pripraviti što veći i pravilniji kristal od zadanog materijala koji je dostavljen natjecateljima prema prijavljenoj kategoriji u vremenu od 19. siječnja do 17. ožujka kada su natjecatelji morali poslati uzgojene kristale sa dnevnikom rada koji su vodili tijekom rada. Natjecanje se sastojalo od tri kategorije za osnovne i tri za srednje škole( rast kristala anorganske soli, rast kristala organske soli i izazovna kategorija).