4. razredi u Školi u prirodi

Autor: Davorka Čačković, 5. 6. 2017.

Od 22.5.2017. do 26.5.2017.  učenici 4.a i 4.b razreda OŠ Turanj kao  i učenici 4.r. PŠ Cerovac Vukmanićki, Tušilović, Ladvenjak i Vukmanić u pratnji učiteljica Arijane Mikšić, Stefanije Kranjčec, Ankice Jarmek, Matee Zlatić i Sandre Salinger boravili su u Školi u prirodi u Hostelu Karlovac u Selcu pokraj Crikvenice.

Plan i program škole u prirodi utvrđen je godišnjim planom i programom rada škole u skladu s Nastavnim planom i programom za osnovnu školu.

Na putu prema odredištu posjetili smo HE Tribalj, te kuću Jurja Julija Klovića u Grižanama. Sunčane dane iskoristili smo za izlet brodom na otok Krk. Posjetili smo mjesto Vrbnik i špilju Biserujku na istoimenom otoku.

Učiteljice su detaljno isplanirale sadržaje i aktivnosti s jasno osmišljenim ciljevima i zadaćama te metodičkom pripremom. Obrađene su teme More i Primorska Hrvatska iz prirode i društva. Iskorištena je mogućnost povezivanja sadržaja iz svih nastavnih predmeta, posebice hrvatskoga jezika te likovne i glazbene kulture. Učenici su neposrednim promatranjem, istraživanjem i otkrivanjem lako i brzo naučili ključne pojmove vezane uz primorski kraj Republike Hrvatske.

Za smještaj, prehranu i zdravlje  brinu djelatnici odmarališta, a u aktivnostima u slobodno vrijeme, kao što su kreativne radionice, tjelovježba, izleti i zabava pomažu animatori.

Za vrijeme boravka  u Školi u prirodi bili smo ponosni  na svoje učenike zbog kulturnog vladanja.

Sandra Salinger