Zavičajne pošalice, pjesme i plesovi

Autor: Filip Ramić, 31. 5. 2017.

Tijekom  školske  godine na satovima glazbene kulture učenici su pjevali zavičajne  pjesme, plesali, istraživali, sakupljali i zapisivali stare riječi i običaje. Nastavljajući  nizanje prikaza tradicijskog blaga učiteljica glazbene kulture Višnja Mijanović, 12. svibnja 2017. godine održala je još jednu zavičajnu radionicu. Članovi KUD – a Turanj  i voditeljica plesa Mirjana Družak bili su opet promicatelji kulture svoga kraja kroz pjesmu, plesove i tradicijski vez. Želja da se stara pjesma, rozganje, autohtoni ples i ručni rad naših baka otrgnu zaboravu, zaživjela je kroz ovo veselo i kreativno druženje.

Višnja  Mijanović