Tjedan glazbe u KD Vatroslava Lisinskog

Autor: Filip Ramić, 31. 5. 2017.

12. travnja 2017. učiteljica glazbene kulture Višnja Mijanović  organizirala je odlazak učenika i njihovih razrednika, Ilije Perkovića, Dominika Pavičića i Željke Petković, u KD Vatroslava Lisinskog u Zagrebu.

Svake se godine održava Tjedan glazbe za mlade u kojem učenici osmih razreda već tradicionalno sudjeluju. HGM  je u suradnji sa Zagrebačkom filharmonijom i eminentnim umjetnicima predstavila  izbor glazbe američkog skladatelja Johna Williamsa iz najveće filmske sage, znanstveno-fantastičnog serijala Ratovi  zvijezda.  Glazba iz filmskog svemirskog spektakla, čija se radnja bavi univerzalnom borbom dobra i zla u nepreglednim svemirskim prostranstvima, bila je emocionalni i kreativni doživljaj, ali i poticaj za nova glazbena saznanja.