Terenska nastava učenika 4. razreda u Zagreb

Autor: Davorka Čačković, 31. 3. 2017.

Učenici 4.a i 4.b proveli su sa svojim učiteljicama Stefanijom Kranjčec i Arijanom Mikšić zanimljiv dan u Zagrebu. Prvo su posjetili Gradsko kazalište Žar ptica u kojem su gledali predstavu „ Dnevnik Pauline P.“, rađenu prema istoimenoj knjizi autorice Sanje Polak, koja im je inače bila jedno od dražih lektirnih djela u trećem razredu. Nakon zanimljive i vesele predstave, učenici su imali priliku za kratak susret i zajedničko fotografiranje s glumcima kojima su još jednim glasnim aplauzom pokazali da im se predstava jako svidjela.

Sljedeće odredište bio je Hrvatski školski muzej u kojem su pogledali stalni postav koji prikazuje povijest hrvatskog školstvai niz zanimljivih materijala i pomagala koji su se koristili u nastavi, kao i izgled nekadašnje učionice, učiteljice i samih učenika. Nakon razgledavanja, učenici su sudjelovali u radionici krasopisa koja se odvijala u učionici opremljenoj kao krajem 19.stoljeća. Bilo im je zanimljivo obući školske uniforme, sjesti u male drvene klupe, koristiti pero i tintu i truditi se napisati svoja prva slova krasopisom.

I kako to već biva na svakoj terenskoj nastavi, red kazališta, red igrališta, red sendviča, red muzeja, red smijeha i red zabave i nakon svega povratak kućama kako bi zadovoljni i sretni učenici sve viđeno i doživljeno prepričali svojim roditeljima.

Učitelljica Stefanija Kranjčec