Dan darovite djece u PŠ Cerovac Vukmanićki

Autor: Davorka Čačković, 22. 3. 2017.

Učenici 2. i 3. razreda PŠ Cerovac Vukmanićki 21.3.2017. obilježili su Dan darovite djece nizom različitih jezičnih aktivnosti. Nakon što su u osmosmjerci pronašli svoja imena, bili su upoznati sa glagoljicom, njezinim postankom i obilježjima. Nakon toga su svoja imena napisali glagoljicom. Potom su učenici bili upoznati sa anagramima te su otkivali anagrame, ali i pisali svoje. Zatim su tražili suprotno značenje riječi ponuđenim riječima, čime su obogatili svoj rječnik, dobro se zabavili i naučili mnogo toga novog. Posebno su svoju učiteljicu Ines Streljak obradovali kada su idući dan različite riječi pisali upotrebljavajući glagoljicu i otkrivajući nove anagrame.

Istog tog dana, učenici oba razreda obilježili su i Dan djece sa Downovim sindromom. Razgovorom i simboličnim odijevanjem rasparenih čarapa učenici su osvijestili kako je važno prihvatiti svakog tko je drugačiji te mu pružiti podršku i pomoć.

Učiteljica Ines Streljak