Veljača prepuna aktivnosti u PŠ Cerovac Vukmanićki

Autor: Davorka Čačković, 3. 3. 2017.

Učenici i učiteljice PŠ Cerovac Vukmanićki uživali su tijekom veljače u raznolikim i poučnim aktivnostima.

14. veljače proslavili smo Valentinovo- dan zaljubljenih igranjem  tombole i  pisanjem poruka dragim prijateljima. Tog dana učenici od 1. do 4. razreda proslavili su 100-ti dan škole. Pjevali smo, plesali, riješavali matematičke zadatke, crtali i napravili razredne novine. Ukrasili smo panoe portretima kako se zamišljamo za 100 godina i lijepim porukama na 100 raznobojnih srca.

17. veljače u posjet nam je došla Dramska družina starijih učenika i njihova mentorica, učiteljica Željka Petković. Prikazali su nam lutkarsku predstavu Regoč. Djeca su uživala u  predstavi, te su se  posebno razveselili lutkama koje su poslije predstave razgledali.

Učenici 2. i 3. razreda uključili su se u projekt  Dan ružičastih majica prigodnom radionicom.

24. veljače prvi puta smo u našoj školi ugostili književnicu.  Roman  „Trči ! Ne čekaj me...“ predstavila je književnica  Bojana Meandžija. Pričala je o svom potresnom iskustvu rata koji je proživjela kao djevojčica. Djeca su bila oduševljena i  dva školska sata bila su premalo za sva pitanja koja su učenici  željeli postaviti.

Pokladni utorak obilježili smo veselo i bučno. Maskirali smo se u kuhare, te  pjesmom, bukom kuhača i lončića rasveselili naše sumještane koji su nas nagradili slatkišima.
Evo kako nam je bilo..

Učiteljice: Sandra Salinger, Kristina Boljkovac i Ines Streljak