MEĐUNARODNO NATJECANJE DABAR i u našoj školi

Autor: Nataša Petković, 7. 11. 2016.

Ove školske godine naša škola

sudjeluje na prvom međunarodnom

natjecanju Dabar u Hrvatskoj.

Dabar je međunarodno natjecanje koje promiče informatiku i računalno razmišljanje među učenicima osnovnih i srednjih škola, njihovim učiteljima i u široj javnosti. Zadaci su osmišljeni tako da potiču logičko razmišljanje, primjenu temeljnih informatičkih koncepata te razvoj različitih strategija rješavanja.

Natjecanje se odvija pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti i obrazovanja, a organiziraju ga udruga „Suradnici u učenju“, HSIN i Visoko učilište Algebra uz podršku CARNeta.

Učenici 6., 7. i 8. razreda naše škole  dobrovoljno su se  prijavili na ovo natjecanje, na što smo posebno ponosni.

Natjecanje se odvija u razdoblju od 7. - 11. studenog 2016. pod mentorstvom učiteljice informatike Nataše Petković.