IZRADA NALJEPNICA NA EKOLOŠKOJ GRUPI

Autor: Valentina Turkalj, 11. 4. 2024.

Radionicom izrade naljepnica/stickera u Osnovnoj školi Turanj nastavio se ovogodišnji program likovnih i recycle radionica kojima KA-MATRIX surađuje s osnovnim školama u Karlovcu.
Obzirom da se radionica održavala 21. ožujka učenici su za teme radova odabrali Međunarodni dan šuma i Međunarodni dan darovitih učenika. Koristeći se kombiniranim tehnikama učenici su izradili predloške za naljepnice koje su potom skenirane, obrađene u aplikacijama GIMP i Inkscape te pripremljene za digitalni tisak.
Učenici 4.b razreda kroz niz radionica različitih likovnih tehnika koje uključuju kolaž, strip, izradu naljepnica i drugih - izrađuju likovne dnevnike koji će biti izloženi krajem školske godine.
Aktivnosti se provode u sklopu Edukacijskih programa udruge KA-MATRIX pod nazivom FOKUS: Umjetnost i kultura 2.0  uz potporu zaklade Kultura nova.

Učiteljica: Ljiljana Mikšić