Uskršnji ukrasi za 'Jak kao Jakov'

Autor: Valentina Turkalj, 27. 3. 2024.

Povodom nadolazećih blagdana članovi učeničke zadruge 'Štokrlica' iz 4.b svoju kreativnost i marljivost odlučili su iskoristit u humanitarne svrhe. Nakon što su krajem prošle godine za udrugu 'Jak kao Jakov' izradili božićne anđele koji su bili izloženi na prodajnoj izložbi u okviru Karlovačkog adventa, za Uskrs su izradili prigodne ukrasne privjeske. Stilizirana uskršnja jaja od lakiranog glinamola, ukrašena vrpcama i zlatnim detaljima bit će zgodan dodatak na maslinovim grančicama ili pak lijep poklončić domaćinima uskršnjeg ručka. Zadrugari se nadaju da će time barem malo pomoći udruzi u prikupljanju sredstava za one koji Uskrs čekaju u bolničkom krevetu. Naši uradci bit će dostupni na izložbi u prostorima udruge "Žitnoj kući" tijekom uskrsnih blagdana.

Učiteljica Ljiljana Mikšić