ODRŽANO ŽUPANIJSKO NATJECANJE IZ HRVATSKOGA JEZIKA

Autor: Valentina Turkalj, 22. 3. 2024.

U OŠ Turanj 20. ožujka 2024. održana je županijska razina Natjecanja iz hrvatskoga jezika za učenike osnovnih škola. Sudjelovalo je 28 učenika 7. razreda i 31 učenik 8. razreda te 27 mentora iz ukupno 17 osnovnih škola naše županije.

U konkurenciji 7. razreda 1. mjesto osvojio je Fran Gojak iz OŠ Grabrik s mentoricom Jasminom Starešinić, a 2. mjesto s istim brojem bodova osvojile su Eva Josipović iz OŠ Vojnić s mentoricom Danijelom Agatić te Sofija Ris iz OŠ Švarča s mentoricom Antonijom Colnar. U konkurenciji 8. razreda 1. mjesto osvojio je Tin Milanović iz OŠ Grabrik s mentoricom Mirelom Matešić, 2. mjesto Marko Musulin iz OŠ Ivane Brlić-Mažuranić Ogulin s mentoricom Natašom Možgon, a 3. mjesto Nika Delić iz Prve osnovne škole Ogulin s mentoricom Dejanom Ogrizović.

Čestitamo svim učenicima i učenicama te njihovim mentorima na sudjelovanju i pokazanom znanju!

U prilogu donosimo ljestvice konačnog poretka.