Natjecanje iz financijske pismenosti

Autor: Valentina Turkalj, 7. 3. 2024.

I ove godine, 29.2.2024. godine, održano je natjecanje u financijskoj pismenosti – online kviz o novcu za učenike od 5. do 8. razreda osnovnih škola koje organizira ŠTEDOPIS Institut za financijsko obrazovanje. Sudjelovalo je 816 ekipa iz cijele Hrvatske. Iz naše škole, uz mentorstvo učiteljice Antonije Špoljarić, sudjelovale su dvije tročlane ekipe i postigle izvrsne rezultate. Leona Gojak, Lucija Jurković i Viktoria Vlašić, ekipa iz  5.b razrednog odjela OŠ Turanj, osvojile su izvrsno 57. mjesto, a David Majdančić, Matej Sabljarić i Filip Vrbanić, ekipa iz 6. b razrednog odjela OŠ Turanj, osvojili su 3. mjesto te time osvojili pametnu ploču za školu i radionicu financijske pismenosti za svoj 6. b razredni odjel!