Održana druga radionica u sklopu projekta 'daroviti.LAB'

Autor: Valentina Turkalj, 26. 2. 2024.

U subotu 17. veljače održana je druga radionica Šašavih robota - aktivnosti unutar velikog školskog projekta 'daroviti.LAB'. Daroviti učenici četvrtih razreda i učenici predmetne nastave koji pohađaju izvannastavnu aktivnost 'Makerspace školske knjižnice' ponovo su radili s edukativnim STEM uradi-sam kompletima koje smo nabavili od naših partnera iz CircuitMess-a. Ovaj put zadaci su bili malo složeniji, no naši 'mudrići' nisu imali problema sa slaganjem niti pokretanjem svojih luckastih robota. Voditelji radionice, školski knjižničar Filip Ramić i učiteljica Ljiljana Mikšić bili su na raspolaganju za pomoć, no učenici su kroz ove radionice već usvojili koncepte samostalnog rada, ali i timske suradnje. Obzirom da su to neki od glavnih ciljeva cijelog projekta - veseli nas vidjeti da se učenici bez problema jedni drugima obraćaju za pomoć i savjet.

Naravno i ovaj put da bi radionica započela u dobrom raspoloženju i kako treba, učenicima su omogućili njihovi voditelji, doručkom iz McDonald'sa.

Partneri na projektu: CircuitMess d.o.o., Zagreb; Nikola Tesla Experience Center

Projekt 'daroviti.LAB - Razvijanje STEM vještina kod darovitih učenika OŠ Turanj' provodi se uz potporu Ministarstva znanosti u iznosu od 2616,88 eura.

Učiteljica Ljiljana Mikšić