Održane prve radionice u sklopu projekta 'daroviti.LAB'

Autor: Valentina Turkalj, 8. 2. 2024.

Veliki školski projekt za darovite učenike - "daroviti.LAB" krenuo je s najavljenim aktivnostima. Učenici darovite skupine četvrtih razreda prije tjedan dana na prvoj su radionici naučili ponešto o grafičkom dizajnu i primjenjenoj umjetnosti, te su skicirali vlastite prijedloge logotipa za projekt.  Te će skice na idućem druženju završiti, pa ćemo u suradnji s grafičkim dizajnerom odabrati i pripremiti završno vizualno rješenje koje će predstvaljati naš 'daroviti.LAB', a usput će imati prilike naučiti nešto o digitalizaciji ilustracija i njihovoj primjeni ovisno o tehnologiji primjene.

Prošle subote održana je i prva iz serije radionica pod nazivom 'Šašavi roboti' u kojima daroviti četvrtaši udružuju snage s polaznicima izvannastavne aktivnosti Makerspace. Pod vodstvom mentora Filipa Ramića učenici su spajali i za rad sastavili programabilne robote koje smo nabavili od vodećeg svjetskog proizvođača edukativnih STEM igrački - tvrtke CircuitMess. Naši učenici pokazali su veliku spretnost, znanje i volju za rad s ovim prilično složenim i sofistificiranim igračkama, te jedva čekaju daljne izazove - a to je upravo ono što smo ovim projektom i željeli postići.

Škola je osigurala alat za finu mehaniku, tako daje svaki vijak bio čvrsto zategnut i svi spojevi precizno spojeni.

Naravno, da bi sve prošlo u dobrom raspoloženju i pod punom koncentracijom pobrinula se i naša ravnateljica, tako da su naši daroviti imali i dovoljno kalorija u obliku keksa i sokova.

Učiteljica Ljiljana Mikšić